Кам'янець-Подільський музей

"Стара Фортеця"

«Травневі дні Кам'янця-Подільського»


 

Побувавши на Травневих днях Кам'янця-Подільського, ви одразу згадаєте іспанську фієсту, ритми бразильського карнавалу та помпезний венеціанський парад.

 В ці дні відзначається річниця Магдебурзького права. Проводиться інвестиційний форум, конкурс «Міс Кам'янець-Подільський », міжнародний фестиваль національних культур "Подільська веселка".

Піднімаються у піднебесся учасники чемпіонату України з повітроплавання, відбудеться лазерно-світлове шоу Повітряні кулі під стінами Старої фортеці. Шахісти продемонструють інтелект на Міжнародному фестивалі «Квітка на камені».

Проходитиме рок-концерт «Варто жити», Всеукраїнський фестиваль «Фортеця-фест". та фестиваль «Місто закоханих». В ці дні подякують науковцям з нагоди Дня науки, проведуть Міжнародну науково-практичну конференцію та змагання школярів -II Дитячі олімпійські ігри Кам'янця-Подільського». Запрошуються делегації з 20 міст-партнерів. Відбуватимуться благодійні аукціони фоторобіт.

 


Кам'янець-Подільський фестиваль повітряних куль

В Кам’янці-Подільському з 19 по 23 травня щорічно проводиться фестиваль повітряних куль. Офіційна назва цього свята  - «Кубок Поділля». Заявки на участь приймаються від півтора десятка екіпажів аеростатів. Фестиваль проходить в Кам’янці-Подільському з 1998 року.

«Кубок Поділля-2011»

Друга половина травня в Кам’янці-Подільському традиційно проходить під знаком повітроплавання. Тут щорічно проводиться фестиваль аеростатів «Кубок Поділля». В 2011 році змагання пройдуть з 19 по 23 травня.

В дні фестивалю Кам’янець-Подільський осаджує багатотисячна армія туристів, бажаючих побачити змагання повітряних куль над Старим містом. Родзинкою цього мальовничого шоу являється політ аеростатів по живописному глибокому скалистому каньйоні річки Смотрич. А проліт мужніх екіпажів під мостом «Бігуча лань», на висоті всього на всього більше півсотні метрів над землею, стає кульмінацією.

З 19 по 23 травня екіпажі піднімаються в небо з мотобольного стадіона і від пам’ятника «7 культур» в центральній частині Кам’янця-Подільського. Ранкові старти, названі організаторами «Політ до Сонця», проходить з 6 до 9 години, ввечері аеростати піднімаються в небо з 18 до 21 години. Урочиста церемонія нагородження переможця «Кубка Поділля-2011» відбувається в Старому місті 23 травня 2011р. в 16-30.

Політ над Кам’янцем-Подільським на повітряній кулі

Туристи також можуть проплисти в синьому небі над Кам’янцем-Подільським на повітряній кулі.  Бажаючих помилуватися каньйоном і фортецею з висоти пташиного польоту з корзини аеростата, що летить над Смотричем, стає в Кам’янці-Подільському все більше і більше. Відриваючись всього на одну годину від землі і земних турбот, піднімаючись вище купчастих хмарин, торкаючись руками верхівок ялинок, люди пізнають, як мила та красива земля, як дорогі один одному. Враження та емоції, пережиті в ці моменти, залишаються в душі назавжди.

Право на організацію польотів на повітряних кулях для туристів мають тільки сертифіковані спеціалісти, гарантуючи їхню безпеку під час польоту. Після приземлення кожного, хто вперше спробував політ на повітряній кулі, очікується церемонія освячена в повітроплавателі з врученням почесних грамотою.

 

 Віськово-історичний фестиваль"Кам'янець - Земля героїв 2011"

З 29 вересня по 2 жовтня 2011 року в Кам'янці-Подільському буде проведений військово-історичний фестиваль "Кам'янець - Земля героїв 2011". Захід є спадкоємцем відомого фестивалю "Terra Heroiсa". Організатори запрошують усіх, по-справжньому закоханих в історію, традиції і побут епохи Сарматизма XVII віки.

 Мета фестивалю "Кам'янець - Земля героїв 2011" - відтворення матеріальної, духовної і військової культури згідно достовірним письмовим джерелом тих часів. Фестивалі з подібними тематиками вже стали доброю традицією для Каменца-подільського.

У організації подібних заходів в місті часто беруть активну участь готелі Кам'янця-Подільського. Цього року власники однієї з них пообіцяли вкласти у фестиваль по-справжньому рекордну суму в 600 тис.грн.

Організатори фестивалю готують велику програму. Гостям свята надається можливість відвідати середньовічне місто ремісників і місцевий гарнізон, побувати у військових маневрах, що знаходяться в Старій фортеці. Крім того, глядачі зможуть помилуватися танцями епохи Сарматизма, послухати народну і класичну музику, а також стати свідками дивних виступів этно-групп і кобзарів.

Примітно, що фестиваль може поповнити новим рекордом вітчизняну Книгу рекордів Гіннесу. На заході планують зварити найбільший в Україні котел каші.

Кульмінацією військово-історичного фестивалю "Кам'янець - Земля героїв 2011" планують зробити реконструкцію битви між озброєними військовими підрозділами ХVII століття.

Учасники фестивалю дістануть унікальну можливість зануритися серед старовинних Каменецких стін в епоху чарівливого Сарматизма.

Ралі "Стара фортеця"

Одне із найкрасивіших міст України приймає ралійні етапи, починаючи з 1999 року. Саме заради знаменитих кам’янецький трамплінів та кар’єрів сюди і збираються сотні уболівальників. Хто шаленіє від гулу моторів та екстриму, зможе побачити неймовірне шоу на авторалі у Кам’янці-Подільському.

«Остання столиця УНР»

Відтворення доби Української революції 1917 – 1921 років має стати одним із найважливіших заходів для громади міста під час святкування Дня Незалежності. Підставою є 90-та річниця, коли Кам’янець став столицею Української Народної Республіки. Фестиваль під назвою «Остання столиця УНР» відтворить героїчні сторінки становлення Української державності на початку ХХ ст.

Реконструкція військових підрозділів Української галицької армії, Дієвої армії УНР, Червоної армії, армії Пілсудського дасть можливість відчути дух життя воїнів тих буремних подій, а військовий парад Старим містом – оцінити муштру тогочасних збройних сил.

Постановки вуличних боїв продемонструють тактику ведення бою періоду визвольних змагань. Життя тогочасного міста немислиме без зіркових постатей доби: М.Грушевського, С.Петлюри, І.Огієнка, яким буде присвячено тематичний круглий стіл.

Історичну ауру періоду Української революції доповнять музичний репертуар, конкурс патріотичної пісні, мистецькі виставки, театральні постановки. Щоб повністю поринути в епоху, бажаючі зможуть взяти участь у хореографічних майстер-класах.

Фестиваль національних культур «Острів скарбів»

Міжнародний фестиваль національних культур «Острів скарбів» проводиться з метою популяризації самобутніх національних культур, що формують соціокультурний етнос Поділля, збереження традицій та історичних коренів, пропаганди національного мистецтва та мистецтва національних меншин, що компактно проживають на території Поділля.    

Фестиваль ставить за основу відродити, розкрити глибинний характер культури Подільського краю, яка увібрала в себе всі елементи культур, що формували історичний простір Поділля. Одним з його основних завдань є відродження та популяризація духовної спадщини нашого краю, особливо серед молоді, яка є основним носієм цього неоціненного скарбу.

Рок-фестиваль "Республіка"

З 16 по 18 вересня в Кам’янці-Подільському проходить музикальний фестиваль «Республіка». На дивовижне святкове дійство сучасного вуличного мистецтва запрошуються всі бажаючі. На протязі трьох днів гостей фестивалю очікують різні дійства, концерти кращих рок-колективів країни, а також захоплююча художній розпис на сучасних будівлях міста.

Рок-фестиваль «Республіка» в Кам’янці-Подільському представляє собою свято сучасного вуличного мистецтва у всіх його проявах: фотографії, танці та музика.

Рок-фестиваль «Республіка» - це три захоплюючі дні свята, які проводяться на трьох основних сценах. Взяти участь у фестивалі приїзджають близько 29 кращих рок-колективів України, 10 поетів, а також 11 команд райтров з України, Білорусі, Росії та Іспанії.
    Музикальна частина фестивалю проходить на території Старої фортеці протягом трьох днів. У святі приймають участь не тільки відомі рок-групи, але й "молоді" колективи з Росії та України: Сheese people, С.К.А.Й., АННА, Карна, О.Торвальд, Моторролла тощо.

Художня частина проводиться на території Старого та Нового міст Кам’янця-Подільського, в денний час протягом і всього фестивалю і сім днів після нього. Українські, білоруські, російські та іспанські митці розписують та розмальовують сучасні будівлі, згладуючи дисбаланс , створений в наш час. Вони мають шанс максимально вписати свої шедеври в архітектуру Старого міста.

Поїздка в Кам’янець-Подільський на це музикальне дійство являється не тільки чудовим способом провести час, але й добрим благочинним кроком. Кошти, зібрані на фестивалі «Республіка», вкладаються в культурне збагачення Кам’янця-Подільського. Також за ці гроші організовується художній розпис будівель, які не вписуються в архітектурний ансамбль міста.

DJ Fight Fest

Кращі DJ України, та гості із закордону, сцени з чудовим звуком та освітленням, прекрасна підсвітка фортеці, як із зовні так в середині - все це тільки на фестивалі DJ Fight Fest. Нічний Кам'янець-Подільський перетворюється на молодіжний нічний клуб.

Всеукраїнський Фестиваль Вільних Людей — FreeHumansFest

На три доби стара фортеця Кам`янця забуде про свій буденний поважний настрій. Легендарна місцина, яку у свій час відвідали Петро I, Михайло Грушевський та багато інших відомих діячів минулого, на початку жовтня зустрічатиме молодь зі всієї України.

 Велика кількість музикантів, художників, шанувальників бойових мистецтв та екстремальних видів спорту зберуться на FreeHumansFest для того, щоб продемонструвати свою майстерність та надихнутися новими враженнями. Представники багатьох різнопланових організацій та колективів впродовж 3-х діб створюватимуть для гостей фестивалю неповторну атмосферу свободи і позитиву.

Ретрофест

У рамках фестивалю планується продемонструвати цікаві роботи, які знаходяться на стадії реставрації. На гостей фестивалю чекають не тільки шедеври автомобільного мистецтва та їхні власники, а й безліч конкурсів, змагань, цікаві історії, фото на згадку, «жива» музика, караоке на майдані, танці для всіх - джаз, твіст, рок-н-рол, бугі-вугі у супроводі духового оркестру і ще багато приємних сюрпризів. А завершиться фест великим концертним дійством за участю українських зірок, лазерним шоу й святковим феєрверком.

Всеукраїнський фестиваль водних видів спорту "Аквадром"

Фестиваль проходить на узбережжі Дністра в селиш Велика Слобідка. Усі бажаючі можуть побачити віражі пілотів на катерах і скутерах, майстерність приборку вачів водних лиж, змагання на байдарках і каное виступи вінтсерфінгістів. Джипи, катери і повітря ні кулі будуть задіяні на змаганнях з «Триатлону». Під час конкурсу краси оберуть «Дністровську королеву». У рамках заходу пройде «Відкрита першісті фестивалю з підкидного дурня».

Відбудеться конкурс бардівської пісні «Слобідська ватра», який разом із ритмами пляжної дискотеки заповнить музикою сільський вечір. А ще у Вас буде можливість поринути у дитинство з водними пістолетами в руках.

Наостанок, одна із ночей фестивалю засвітиться яскравими вогнищами та повітряними кулями, вибухне незабутнім феєрверком на лазурному водяному плесо.